مشاوره مالی

مشاوره مالی پروسه ای است که فرد متخصص در امر برنامه ریزی مالی، همراه شما می شود. مشاور مالی نقش یک مربی و شریک برنامه ریزی را بازی می کند. معمولا مشاوران، تحلیل گران مسائل مالی، حسابداران مطرح و یا حتی تاجرانی هستند که اطلاعات کاملی نسبت به سرمایه گذاری و فعالیت های مالی دارند.

finance accounting concept business woman working desk 1150 2063666 مشاوره مالی

مشاور مالی کیست؟

مشاور مالی در حقیقت شریک برنامه ریزی شماست و یا به عبارتی نقش یک مربی را بازی میکند، بخشی از وظیفه مشاور مالی کمک کردن به شما میباشد تا هر آنچه که در مسیر دستیابی به به هدفتان وجود دارد شناسایی کنید این فرایند ممکن است شامل اطلاعات جزیی و مشاوره های دقیق در مورد موضوعات مالی باشد در ابتدا ممکن است این مشاوره ها و ایده ها از نظر شما خیلی میسر نباشد ولی وقتی شروع به پیشرفت میکنید ،مشاور مالی ، شما را در درک پیچیدگی های مالی و اقتصادی و سرمایه گذاری یاری میکند .

مشاور مالی با تهیه پلن مالی نقشه راه را برای آینده اقتصادی و مالی روشن خواهد کرد،مشاور مالی با نکات کلیدی که قبلا از طریق سوالات مختلف از شما پرسیده، در این طرح وضعیت مالی فعلی تان را خلاصه میکند.در این طرح ارزش خالص دارایی ها، بدهیها، سرمایه ی در گردش و سرمایه نقدی مشخص است .

طرح مالی شامل خلاصه ای از اهدافی است که شما و مشاور مالی در مورد آنها بحث و تبادل نظر کرده اید و برای ادامه مسیرتان در نظر گرفته اید. وظیفه ای دیگر که بر عهده مشاور مالی میباشد این است که به صورت مداوم بر شرایط اقتصادی شما نظارت داشته و بطور مرتب شما را در جریان شرایط فعلی تان قرار دهد .

مشاوره مالی

مشاوره مالی چیست؟

تهیه یک برنامه برای صرفه جویی در هزینه ها برای تداوم و سرمایه گذاری تخصصی شرکت ها یا موسسات گفته میشود .
  • تدوین استراتژی مالی

  • تهیه گزارشات و اطلاعات دقیق مالی

  • تهیه صورت های جریان نقدی

  • پیش بینی سود

  • مدیریت اعتبار

  • هدایت سرمایه گذاری ها

  • مدیریت ریسک

  • بودجه بندی

  • نظارت بر گزارش های مالی

مشاور مالی

آیا به مشاور مالی نیاز دارید؟

کاهش ریسک در کسب و کار با آگاهی مشاور از تمامی حقوق و قوانین مالیاتی میسر می شود. به عنوان مثال چنانچه کارفرمایی، قرارداد صحیح با کارمندان خود منعقد نکند، ممکن است جریمه های کلان بیمه ای را متحمل شود.

 در امر توسعه کسب و کار شرکتی یا شخصی، مشاور مالی پس انداز و سرمایه گذاری به شما در امر شناسایی فرصت ها و مدیریت هوشمندانه منابع مالی تان یاری می رساند. در اینجا شناسایی منابع صحیح سرمایه گذاری، ضروریست. چرا که با وجود تورم در کشورمان، چنانچه منابع مالی خود را در مسیر درست مدیریت نکنید، به مرور زمان از ارزش آن ها کاسته خواهد شد.

 پس از رشد کسب و کار و سرمایه گذاری هوشمندانه، نوبت به مشاوره در امور مالی و مالیاتی می رسد، چرا که بایستی با توجه به نوع کسب و کارتان برای پرداخت مالیات خود برنامه ریزی داشته باشید.

مالیات ارزش افزوده چیست و چگونه محاسبه می شود؟

مالیات بر ارزش افزوده چیست؟ حتما برای یک بار هم که شده در حین خرید کالا از فروشگاه یا سوپر مارکت نگاهتان به قیمت محصول یا کالای مورد نظرتان خورده

بلاگ

جریمه عدم ارسال اظهارنامه مالیاتی

تمامی کسب و کارها، مشاغل آزاد، کلیه افراد حقیقی و حقوقی که در کشور کسب درآمد می کنند باید در خرداد و تیر ماه اظهارنامه مالیاتی پر کنند. به عبارت

بلاگ

جرایم مالیاتی چیست؟

می دانید که اگر مالیات پرداخت نکنید و یا فرار مالیاتی داشته باشید چه اتفاقی برایتان رخ خواهد داد؟ قطعا که نه ولی ممکن است شغل خود را از دست

بلاگ

آخرین مهلت ارسال اظهارنامه مالیات ارزش افزوده سال 1402

مالیات بر ارزش افزوده نوعی مالیات غیر مستقیم است و کلیه مودیان مشاغل حقیقی و حقوقی که خدمات یا محصولاتی را به مشتریان خود عرضه می دارند باید آن را

بلاگ

درخواست خدمات و مشاوره

با مشاوره تخصصی فعالیت های مالی،مالیاتی و … خودتان را به ما بسپارید..

درخواست خدمات و مشاوره

اگر شما نیاز به دریافت مشاوره برای اهداف حسابداری ، مالی و مالیاتی خود دارید یا می‌خواهید با خدمات ما بیشتر آشنا شوید و یا استعلام قیمت درخواست کنید ، لطفا فرم زیر را پر کنید تا با شما در ارتباط باشیم. کارشناسان حساب اندیش ایرانیان در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.