خدمات حسابداری

خدمات حسابداری چیست؟

خدمات حرفه حسابداری به صورت دستی (سنتی) و یا مکانیزه انجام می شود.این خدمات می تواند درون شرکتی و یا به صورت برون سپاری صورت پذیرد. در مقاله برون سپاری امور مالی و حسابداری شرکت ها اطلاعات کاملتری در رابطه با این موضوع کسب کنید. در بحث برون سپاری خدمات مالی و حسابداری چنانچه شرکتی معتمد با کادری مجرب انتخاب کنید، می توانید اجرای صفر تا صد حسابداری واحد اقتصادی خود را واگذار نمایید. برای بهره مندی از خدمات حسابداری در تهران می توانید از شرکت حسابداری حساب اندیش ایرانیان یاری بگیرید.

خدمات مالی و حسابداری 09121794550 خدمات حسابداری

حسابداری  و تاریخچه آن

آشنا شدن انسان با شمارش را سر آغاز پیدایش حسابداری می دانند. بنابراین تاریخ حسابداری، پیشینه ای به قدمت تاریخ بشری دارد. از آن زمان که انسان اولیه به مبادله کالا پرداخت، علائم و نشانه هایی نیز جهت ثبت اطلاعات مربوطه به این مبادلات، ابداع نمود که اگر شباهتی به حسابداری امروز ندارد ولی نشان از قدمت تاریخی این رشته از دانش اجتماعی بشر دارد.

بیشتر بخوانید: مالیات ارزش افزوده

تعریف حسابداری

فن ثبت و طبقه بندی اطلاعات مالی در ادامه تحلیل و تلخیص فعالیت های مالی یک واحد اقتصادی را به شکل اعداد قابل سنجش، حسابداری می گویند.

چرا حسابداری؟

محدودیت منابع اقتصادی در همه ابعاد جهانی، ملی و در سطح سازمان ها و حتی زندگی خانوادگی و فردی، لزوم بکار گیری روش های هوشمندانه در بهینه ساختن نحوه استفاده از پول را ایجاب می کند.

حسابداری، مبنایی یکسان و اطلاعاتی قابل فهم جهت سنجش ارزش نسبی و میزان بازدهی دیتای مالی ارائه می دهد و به این ترتیب به همه استفاده کنندگان این امکان را می دهد که منابع اقتصادی گوناگون را با یکدیگر جمع و تفریق نموده و درک یکسانی از ارزش نسبی آن ها بدست آورند. همچنین در نحوه تخصیص، بکار گیری، ارزیابی و تجزیه و تحلیل نتایج دیتاهای اقتصادی، زبانی مشترک داشته باشند.

 

خدمات موسسات حسابداری معتبر و مجرب چگونه است؟

دفتر خدمات حسابداری بایستی نیازهای شرکت را شناسایی نموده و شرایط را تحلیل کند. در نهایت با توجه به موقعیت کسب و کار، مجموعه‌ای از راهکارهای عملیاتی را در قالب یک نقشه راه ارايه نماید. بنابراین واحد اقتصادی می تواند در مسیری سالم و امن به فعالیت خود ادامه داده و رشد کند. شرکت حسابداری حساب اندیش ایرانیان با تکیه بر دانش مالی مدیریت و کادر متخصص، پشتیبان و مشاور استراتژیک امور مالی شما خواهد بود و می توانید از خدمات مشاوره مالیاتی رایگان این مجموعه نیز، بهره مند شوید.

جهت خدمات مشاوره ای حسابداری تماس بگیرید : 09121794550

 

انواع تقسیم بندی های خدمات حسابداری

از دیدگاهی خدمات شرکت های حسابداری از دو جنبه مورد تقسیم بندی قرار می گیرد. این دو جنبه بعد خدمات و بعد موضوع می باشد.

بعد خدمات

  1. خدمات مشاوره حسابداری
  2. خدمات پشتیبانی حسابداری
  3. خدمات اجرایی حسابداری
  4. خدمات 360 درجه حسابداری
خدمات اجرایی حسابداری : حسابداری شرکتی

فعالیت های حسابداری به صورت مشترک در تمام شرکت ها انجام می شود؛ اما تفاوت اصلی در نحوه انجام این فعالیت ها می باشد. در واقع فرآیند حسابداری در شرکت های مختلف، متفاوت می باشد. بنابراین خدمات حسابداری در شرکت بازرگانی، خدماتی، تولیدی و پیمانکاری متفاوت می باشد.

بیشتر بخوانید: کدینگ حسابداری چیست؟

مراحل حسابداری

مراحل حسابداری یک شرکت به دو دسته تقسیم می شود:

 • رویداد های ابتدایی سال
 • رویداد های انتهای سال

حسابدار زمانی که سال مالی شروع می شود تمام اطلاعات را جمع آوری و دسته بندی می کند. زمانی که این این اطلاعات تجزیه و تحلیل شدند و اطلاعات غیر ضروری حذف شد، اطلاعات در قالب اعداد و به صورت اسناد حسابداری ثبت می شوند و به دفتر روزنامه انتقال داده می شوند و سپس از آنجا به دفتر کل انتقال داده می شود. از طرفی حسابدار در طول سال به بررسی و تهیه تراز آزمایشی می پردازد. در نتیجه یکی از مهم ترین وظایف حسابدار داشتن پایان سال مالی با دقت و درایت می باشد. خلاصه فعالیت های حسابداری به شرح ذیل می باشد، که شما می توانید جهت استعلام قیمت خدمات حسابداری با شرکت حساب اندیش ایرانیان، در تماس باشید : 88623163-021

 • ثبت فعالیتهای مالی
 • طبقه بندی اقلام ثبت شده
 • تلخیص اقلام
 • تفسیر نتایج حاصله از بررسی اقلام خلاصه شده

بُعد موضوع

 • خدمات مالیاتی
 • خدمات مالی و حسابداری
 • خدمات حسابداری اداری و کارکنان

بیشتر بخوانید: چطور مالیات کمتری پرداخت کنیم؟

از دیدگاه دیگر، حسابداری را بطور کلی به بخش حسابداری مالی و حسابداری مدیریت تقسیم می کنند.

حسابداری مالی مسئولیت تهیه گزارشهای نهایی موسسه را به عهده داشته و اطلاعات مورد نیاز استفاده کنندگان برون سازمانی(سهامداران،طلبکاران دولت و سایر گروههای ذینفع خارج از واحد تجاری) را تهیه و در اختیار آنان قرار می دهد. در حالی که حسابداری مدیریت تهیه گزارش ها و اطلاعات مورد نیاز سطوح مختلف مدیریت را در داخل موسسه، به عهده دارد.

این اطلاعات عمدتا جهت کنترل عملیات ، ارزیابی عملکرد و تصمیم گیری، در اختیار مدیران گذارده می شود. در این تقسیم بندی عام، حسابداری قیمت تمام شده نیز در شاخه حسابداری مدیریت قرار می گیرد.

جمع بندی

در پایان پیشنهاد می کنیم قبل از انتخاب نوع خدمات حسابداری، ابتدا بر روی نیازهای کسب و کار خود تمرکز کرده تا متوجه شوید که به کدام یک از خدمات حسابداری نیاز بیشتری دارید و در نهایت می توانید از نظرات مشاور مالی کاربلد، جهت مشاوره بهره گیرید تا با توجه به نیاز خود بهترین انتخاب را داشته باشید.

از آنجا که احتمالا در این مسیر به سوالات زیر نیز برخورد می کنید، خالی از لطف نیست که پاسخ ها را مرور کنیم:

بهترین شرکت خدمات حسابداری تهران کجاست؟

قطعا ادعای بهترین داشتن، سهل است ولی ما به شما پیشنهاد می کنیم که برای انتخاب بهتر از مشاوره رایگان متخصصان امور مالی شرکت حساب اندیش ایرانیان بهره مند شوید تا بتوانید بهترین قضاوت و انتخاب را داشته باشید.

لیست قیمت خدمات مالی، حسابداری و هزینه‌های انجام خدمات حسابداری، مالیاتی چگونه محاسبه می‌شوند؟

از آنجا که لیست خدمات مالی برای مجموعه شما، با توجه به نیازهای کسب و کارتان توصیف می گردد، نمی توان قیمت مشخصی برای این امر ذکر کرد. لیکن با تکیه بر تحلیل اطلاعات یک جلسه مذاکره تلفنی، حضوری و سپس شرح خدمات مناسب، می توان به قیمت گذاری رسید.

فهرست مطالب
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تلفن همراه *

درخواست خدمات و مشاوره

با مشاوره تخصصی فعالیت های مالی،مالیاتی و … خودتان را به ما بسپارید..

درخواست خدمات و مشاوره

اگر شما نیاز به دریافت مشاوره برای اهداف حسابداری ، مالی و مالیاتی خود دارید یا می‌خواهید با خدمات ما بیشتر آشنا شوید و یا استعلام قیمت درخواست کنید ، لطفا فرم زیر را پر کنید تا با شما در ارتباط باشیم. کارشناسان حساب اندیش ایرانیان در اولین فرصت با شما تماس خواهند گرفت.