مشاوره مالی

مشاوره مالی چیست؟
مشاور مالی کیست؟

مشاوره مالی

مشاوره مالی پروسه ای است که فردی متخصص در امر برنامه ریزی مالی، همراه شما می شود. مشاور مالی نقش یک مربی و شریک برنامه ریزی را بازی می کند. معمولا مشاوران، تحلیل گران مسائل مالی، حسابداران مطرح و یا حتی تاجرانی هستند که اطلاعات کاملی نسبت به سرمایه گذاری و فعالیت های مالی دارند.

مشاوره مالی در شرکت حسابداری

مشاوره مالی

مشاوره مالی چیست؟  مشاور مالی یا وکیل مالیاتی کیست؟

مشورت به معنای رایزنی است. مشورت و نظرخواهی از دیگران یکی از عوامل مهم و مسایل حیاتی در تصمیم‌گیری به حساب می آید. انسان ها به مرور زمان دریافتند که برای بهبود زندگی خود در هر زمینه ای به مشاوره نیاز دارند تا امور با سرعت، صحت و دقت بالاتری صورت پذیرد.
در زمینه امور مالی شخصی و شرکتی نیز، دریافت برنامه مالی جهت صرفه جویی در هزینه ها و سرمایه گذاری اصولی برای پیشرفت روز افزون، ضروری است. از آنجا که مدیران شرکت ها و یا اشخاص کارآفرین، معمولا به مسایل تخصصی رشته خود اشراف دارند و کمتر در زمینه امور مالی متخصص هستند، لذا وجود یک کارشناس خبره و باتجربه در کنارشان خطاها را بسیار کم می کند. مشاور مالی بایستی پستی و بلندی های این راه پرپیچ و خم را تجربه کرده و برای هر معضل، راهکار عملیاتی داشته باشد.
مشاور مالی خبره در شرکت حساب اندیش ایرانیان، دیتاهای سازمان و یا حساب های شخصی شما را دریافت نموده و آن ها را تجزیه و تحلیل می کند. در نهایت اطلاعات مالی طبقه بندی و تحلیل شده در اختیار شما قرار می گیرد تا بتوانید در برنامه ریزی، اجرا و کنترل کلیه امور مالی خود از آن ها استفاده نمایید. نیازسنجی از صنعت و یا حرفه شما بسیار اهمیت دارد تا به دلیل قوانین جدید و قدیم مالیاتی، مسایل حسابداری و ارزش افزوده، سرمایه گذاری و… مدیریت اموال تان در حوزه شرکتی و یا شخصی به خطر نیوفتد.

 

آیا به مشاور مالی نیاز دارید؟

کاهش ریسک در کسب و کار با آگاهی مشاور از تمامی حقوق و قوانین مالیاتی میسر می شود. به عنوان مثال چنانچه کارفرمایی، قرارداد صحیح با کارمندان خود منعقد نکند، ممکن است جریمه های کلان بیمه ای را متحمل شود.
در امر توسعه کسب و کار شرکتی یا شخصی، مشاور مالی پس انداز و سرمایه گذاری به شما در امر شناسایی فرصت ها و مدیریت هوشمندانه منابع مالی تان یاری می رساند. در اینجا شناسایی منابع صحیح سرمایه گذاری، ضروریست. چرا که با وجود تورم در کشورمان، چنانچه منابع مالی خود را در مسیر درست مدیریت نکنید، به مرور زمان از ارزش آن ها کاسته خواهد شد.
پس از رشد کسب و کار و سرمایه گذاری هوشمندانه، نوبت به مشاوره در امور مالی و مالیاتی می رسد، چرا که بایستی با توجه به نوع کسب و کارتان برای پرداخت مالیات خود برنامه ریزی داشته باشید.

برای دریافت مشاوره مالی رایگان تماس بگیرید : 09121794550

 

وظایف مشاور مالی

 • مشاور مالی در زمینه افزایش سود به مدیران ارشد
 • صیانت از مسیر مالی درست شرکت
 • نگاه حقوقی به تهیه صورت ها و گزارشات مالی
 • مشاوره مالی مسئول نظارت بر مسائل مالی شرکت است
 • مسئولیت نظارت بر کارکنانی که وظیفه تهیه گزارشات مالی را دارند
 • ارائه نحوه انجام یک بازاریابی متناسب با نیاز شرکت به مدیریت
 • مشاوره در سرمایه گذاری قابل برگشت
 • مشاوره در امور تسهیلات بانکی و تهیه طرح توجیهی
 • مشاوره جهت حذف هزینه های غیر ضروری
 • تهیه و تنظیم ایین نامه های مالی و معاملات
 • بررسی و ارائه راهکار بهبود سیستم بودجه شرکت
 • نظارت بر چگونگی جریان نقدینگی و مخارج شرکت و ارائه پیشنهادات در جهت استفاده بهینه از منابع سازمان